Super Zwierzaki - Raphael Martin & Guillaume Plantevin

11:30


Muszę Wam to napisać. Babaryba coraz bardziej zaskakuje swoimi nowościami wydawniczymi. Zaskakuje na plus oczywiście! :) Po super śmiesznych przygodach Leona i Malinki, mega uroczej pozycji Zaśnij ze mną czy Gębach, dziobach i nochalach przyszedł czas na Super Zwierzaki. Serio, nie znam dziecka, które nie jest zafascynowane superbohaterami. Dlatego tym bardziej ta pozycja wydaje się taka ciekawa.


Pomysł trafiony w dziesiątkę. Sama widzę, jak bardzo Fabi jest zainteresowany wszystkimi super i hero :) Od Spidermanów po Avengersów. Więc czemu nie stworzyć takich bohaterów w świecie zwierząt? 

Książka przybliża nam 29 przeróżnych zwierzaków. Znajdziecie tutaj między innymi lwa, rekina, słonia, onagera, kangura, ptasznika, murenę czy żabę. Każde zwierzę ma dokładny opis dotyczący wagi, długości życia, osiąganych wymiarów oraz szybkości. Do tego dużo ciekawostek dotyczących supermocy, jak superwyczyn, superprzysmak czy najważniejsze - supermoc.

Fabi od początku jest bardzo zainteresowany tą pozycją. Książka jest według mnie troszkę za trudna dla 4ro latka, ale dla starszych dzieciaczków zainteresowanych światem zwierząt będzie super. My póki co czytamy wybrane pozycje u każdego zwierzaka, które Fabi na ten moment rozumie. Poznawanie umiejętności zwierząt bardzo go interesuje, widzę że jest zafascynowanymi światem zwierząt. Także tym bardziej książka staje się przyszłościowa. Z każdym dniem, tygodniem czy miesiącem Fabi będzie coraz więcej rozumiał, przez co i więcej będę mogła mu wytłumaczyć. Jak dla mnie to świetny sposób na naukę i wprowadzanie w świat flory i fauny, który później będzie poznawać w szkole.

Super Zwierzaki
Autor: Raphael Martin. Guillaume Plantevin
oprawa twarda
wyd. Babaryba


Zobacz również

0 komentarzy

Subscribe