Złamałem trąbę! - Mo Willems

15:52


Macie takie książki w swoich biblioteczkach, które zawsze poprawiają Wam humor? Które za każdym razem Was śmieszą, mimo że są przeczytane już miliard razy? Tak właśnie jest za każdym razem gdy my czytamy przygody słonia Leona i świnki Malinki. Dzisiaj i Wam chcemy ich przybliżyć :)


Na początek chciałam napisać o samej książce. Jest to pozycja bardzo rozpiętościowa wiekowo. Fajna zarówno dla młodszych, jak i tych troszkę starszych dzieci. Na stronach nie ma zbyt wiele tekstu, więc jest świetną pozycją na naukę samodzielnego czytania. Ilustracje są boskie. Serio! Mimika świnki Malinki za każdym razem doprowadza mnie do łez. I nie tylko mnie :) Każda osoba, która miała tę książkę w łapkach śmiała się razem z nami :) Bardzo przypadło mi do gustu również to, w jaki sposób napisany jest sam tekst. Można świetnie pobawić się artykulacją, ponieważ tekst krzyczany jest wytłuszczony i duży, a ten gdzie możemy szeptać jest bardzo malutki. Dla mnie to bomba. Do tego zawsze każdy bohater ma u nas inny głos. 

Sama treść jest zabawna. Fabi ją uwielbia, ja ją uwielbiam. Słoń Leon złamał trąbę i opowiada Malince, jak to się stało. Historia jest tak zawiła i pokręcona, że do samego końca jesteśmy ciekawi co się stało temu Leonkowi :) Ale w  końcu to dłuuuga i pokręcona historia :)

A Fabi? Fabi chciałby czytać ją codziennie, kilkanaście razy dziennie. Dlatego czekamy na kolejne części przygód Malinki i Leona. Na szczęście jest ich dużo (naliczyłam 25 pozycji). 

Warto również wspomnieć, że autor książki - Mo Willems zaczynał karierę na Ulicy Sezamkowej, jako jej scenarzysta. Zdobył w tym czasie 6 nagród Emmy. Tworzył również dla Cartoon Network i Nikelodeon. Wiele z jego pozycji znalazło się na liście bestsellerów New York Times, dlatego tym bardziej ciekawość może zżerać na kolejne pozycje tego autora :)


Złamałem trąbę! - Mo Willems
wyd. Babaryba
oprawa twarda


Zobacz również

2 komentarzy

  1. Mamy tę książkę. Ja sama byłam do niej trochę sceptycznie nastawiona, ale dzieciom się bardzo podoba. Syn czyta młodszej siostrze i się oboje pokładają ze śmiechu.

    OdpowiedzUsuń

Subscribe