Klinika Małych Zwierząt w Leśnej Górce

16:37


Czy są tutaj mamy małych fanów Kliniki dla Pluszków i doktor Dośki? Bo my razem z Fabim bardzo lubimy tę bajkę :) Dlatego, jak tylko znalazłam książkę troszkę nawiązującą do tej bajki - musiałam ją mieć w naszej bibliotce. Tematyki leśno-medycznej jeszcze u nas nie było. A u Was?


Książka to troszkę Ostry Dyżur, a trochę szpital w Leśnej Górze :D Nie ma tu doktora Burskiego, doktora Latoszka czy pani doktor Consalidy natomiast spotkamy profesora Borsuka, doktor Łasiczkę, doktora Susła, siostry Wiewiórki czy sanitariusza Rysia. 


Książka ta przenosi dziecko do świata przeróżnych medycznych przypadków, które przytrafiają się zwierzątkom z Leśnej Górki. Dziecko ma możliwość poznania funkcjonowania kliniki, tego jak wszystko odbywa się na Izbie Przyjęć, poznaje przeróżne medyczne terminy, uczy się anatomii bobra i wielu, wielu innych. Niestety, bardzo dużo chorób jest wynikiem działalności człowieka, więc książka ta w pewien sposób uczy dziecka szacunku dla zwierząt. Pokazuje m.in. jakie są skutki pozostawiania przez ludzi śmieci czy porzucania zwierząt w lesie.

,,Widać było, że doktor jest wzruszony, ale też wściekły. Czyżby to znowu stało się przez Człowieka? Słyszał, że Ludzie czasami przywiązywali w lesie swoje Psy, chcąc się ich w ten sposób pozbyć".


Oprócz takich troszkę.. smutnych momentów są również te bardzo wesołe. Fabiś zawsze śmieje się gdy czytamy o katastrofie w gabinecie zabiegowym lub gdy czytamy o bitwie na żołędzie. Książka ta to rewelacyjny sposób na przedstawienie świata zwierząt tak, aby dziecko o niego dbało. Ukazanie zwierząt w taki ludzki sposób pomaga zrozumieć, że zwierzęta też czują. Dodatkowo książka oswaja z lekarzami. Dla mnie - bomba. Koniecznie poszukajcie jej w bibliotece, bo warto ją przeczytać :)

Warto również wspomnieć o autorze. Tomasz Szwed, to znany autor, kompozytor i piosenkarz, który na co dzień pracuje w Centrum Zdrowia Dziecka z dziećmi, które znajdują się w stanie śpiączki. Związany jest z Fundacją ,,Akogo?".

Klinika Małych Zwierząt w Leśnej Górce
autor Tomasz Szwed
ilustracje Aneta Krella-Moch
wyd. BISZobacz również

0 komentarzy

Subscribe