Poczytaj mi mamo. Księga czwarta

11:18


Niedziela, to dla nas czas na rodzinny odpoczynek, zabawę oraz naukę. I jednym ze sposobów na naukę jest u nas czytanie. W szczególności tych dobrych, starych opowiastek i wierszyków. Niewątpliwie pomaga nam w tym seria Poczytaj mi mamo, więc dzisiaj przybliżamy wam jej czwartą księgę.


Jest to ta ulubiona książka Fabisia, która pojechała z nami nawet na wakacje (o których mogliście do tej pory poczytać tutaj i tutaj). W księdze tej znajduje się jedna z ulubionych opowiastek syna. Odkąd ta część trafiła do nas była najczęściej czytana, co widać po dość mocno pogiętych stronach. Ale co poradzić, gdy dziecko zakochało się właśnie w tej części i tych opowieściach? Wcale się nie dziwię :)

W tej księdze Stefek Burczymuchą  pokaże, jak się kończy bycie przemądrzałym. Uczymy się odwagi razem z Piernikowym Rycerzem, a Niezwykłe wydarzenie pokaże nam co czeka na nas za rogiem naszej fantazji. Ala i Wojtek stają się świetnym przykładem, że nie warto się na siebie gniewać, a Basia, Kasia i Dorota będą się zastanawiać co to za błękitna tajemnica którą tatuś przyniósł do domu (a Fabiś codziennie (!) zastanawia się razem z nimi). Pierwszy spacer małego niedźwiadka znowu wywoła salwy śmiechu kiedy to papugi będą chciały go przydeptać :) Antoś zaskoczy nas swoim Pomysłem na to, co zrobić aby samemu się nie ubierać. I nasz ukochany Chory kotek! Och kto z Was nie zna tego wierszyka?

Pan kotek był chory i leżał w łóżeczku
I przyszedł Pan doktor
Jak się masz koteczku?

No, może Was nie zjemy, jak nam opowiecie coś ciekawego. Jak na przykład mały żaglowiec, który kiedyś był kimś zupełnie innym. A później wszyscy razem pójdziemy na spacer z Parasolem.

To kto z Was jest ciekawych starych, chociaż nowych przygód? My codziennie w nich odpływamy. W krainę śmiechu, fantazji, odwagi i ciekawości. A Wy? :)


Poczytaj mi mamo. Księga czwarta
wyd. Nasza Księgarnia
Maria Konopnicka Stefek Burczymucha, Hanna Łochocka Piernikowy rycerz, Ryszard Marek Groński Niezwykłe wydarzenie, Maria Łastowiecka O Ali, Wojtku, kocie i rysowaniu na płocie, Piotr Wojciechowski Błękitna tajemnica, Maria Łastowiecka Pierwszy spacer, Joanna Papuzińska Pomysł, Stanisław Jachowicz Chory kotek, Sławomir Grabowski i Marek Nejman Nie zjem cię, jak mi opowiesz, Maria Konopnicka Parasol.


Zobacz również

2 komentarzy

  1. Dużo mądrych rzeczy można się dowiedzieć...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To chyba jedna z najpiękniejszych książkowych serii. Przywołuje dzieciństwo :)

      Usuń

Subscribe