Kilka słów o przyjaźni, czyli Ignatek szuka przyjaciela

12:31


Palec do do góry, kto bardzo chciał mieć prawdziwego przyjaciela w dzieciństwie! Bo kto nie chciał? Każdy chce spotkać taką przyjazną duszę. Zarówno dzieci, jak i dorośli. Więc dlaczego nie miałby marzyć o przyjacielu mały... kościotrup? :)

Bohaterem tej książki jest mały Ignatek, który poszukuje przyjaciela do zabawy. Boi się, że nie znajdzie go przez brak zęba. Bo przecież nie dość, że jest szkieletem, to jeszcze bez jednego ząbka. Spotyka na swojej drodze dziewczynkę, który zakopuje swój ząbek. I właśnie tak zaczyna się przygoda. Ignatek pokazuje dziewczynce swój mroczny, ale piękny świat. Następnie dziewczynka zabiera go w świat kolorów.


Książka jest... piękna. Zarówno pod względem ilustracji, jak i samej treści. Pokazuje dzieciom, że to nie wygląd jest w życiu ważny. I nie, nie traktuje w żaden sposób o śmierci, co może się wydawać patrząc na okładkę :)

Szkoda tylko, że historyjka jest tak krótka (28 stron, w tym kilka rozkładówek), ale mam nadzieję, że powstanie i druga część przygód Ignatka. Żal nie wykorzystać takiego potencjału :) Zresztą zobaczcie sami na zdjęciach, jak pięknie to wszystko wygląda.


IGNATEK szuka przyjaciela - Paweł Pawlak
wyd. Nasza Księgarnia
oprawa twardaZobacz również

0 komentarzy

Subscribe