POCZYTAJ MI MAMO. KSIĘGA TRZECIA

17:29


Czego dowiedzą się z "Księgi trzeciej" dzieci? Tego, że dropsy miętowe najlepiej smakują, gdy się razem zbuduje piękny zamek z piasku. Potem zostanie jeszcze do wyleczenia katar żyrafy, naprawienie harfy muzykalnego kocura z krzywej wieży i spacer z bazyliszkiem pod księżycem Starego Miasta. A na najodważniejszych czeka misja specjalna. Niezwykła świnka morska w gwiazdki, którą trzeba uratować.


Po dość długiej nieobecności wracamy do Was z małą recenzją książki :) Jak wiecie razem z Fabim jesteśmy molami książkowymi, a najbardziej lubimy pozycje, które możemy czytać przed snem. Staram się wybierać mu takie książki, które nie będą go rozpraszać, a wręcz na odwrót - pozwolą mu się wyciszyć. Niewątpliwie wśród takich pozycji znajduje się cała seria Poczytaj Mi Mamo. Dzisiaj mamy dla Was kilka słów o księdze trzeciej.

Tak jak w poprzednich księgach możemy tutaj znaleźć zarówno opowiadania, jak i wiersze. Ilustracje są stonowane, przyciągają wzrok dziecka zarazem go nie rozpraszając nadmierną ilością kolorów czy też szczegółów. 

W tej księdze znajdziemy pozycje takie jak: Sąsiedzi Marii Kowalewskiej, Boję się... Małgorzaty Musierowicz, Warszawskim statkiem Tadeusza Kubiaka, Wyładunek z przeszkodami Hanny Łochockiej, Muzyka na krzywej wieży Wiery Badalskiej, Kapeć Stanisławy Domagalskiej, O gadającym zegarze i maszynie do pisania wierszy Sławomira Grabowskiego i Marka Nejmana, Katar żyrafy Ryszarda Marka Grońskiego, Kameleon również Ryszarda Marka Grońskiego, Przepraszam, smoku Wiery Badalskiej. 

W tej części mamy swoje ulubione pozycje. Z pewnością mogę do nich zaliczyć opowieść o Sąsiadach, która jest pozycją bardzo pouczającą. Traktuje bowiem o przyjaźni. Muzyka na krzywej wieży wpadła w ucho w szczególności mi. Bardzo lubię czytać wszystkie pozycje dźwiękonaśladowcze, a to kocie brdim brdam i brdum świetnie ćwiczy język zarówno mój, jak i Fabisia, do tego doskonaląc jego słuch. Dla mnie to chyba najlepsza pozycja w całej książce. Kolejną ciekawą pozycją niewątpliwie jest krótki i zabawny Katar żyrafy. Fabi bardzo polubił także Wyładunek z przeszkodami, który jest zabawną, rymowaną opowieścią. Wszystkie te pozycje czyta się świetnie. Oczywiście cała reszta również jest ciekawa, aczkolwiek właśnie te wyżej wymienione podbiły nasze serca i to do nich w tym tomie najczęściej wracamy :)

Księga druga tutaj, księga pierwsza tutaj 
Poczytaj mi mamo. Księga trzecia
Praca zbiorowa
Wyd. Nasza Księgarnia
Oprawa twardaPoczytaj mi mamo Księga trzecia. Spis treści:

Sąsiedzi
Autor: Maria Kowalewska
Ilustrator: Janina Krzemińska
Boję się...
Autor: Małgorzata Musierowicz
Ilustrator: Wanda Orlińska
Warszawskim statkiem
Autor: Tadeusz Kubiak
Ilustrator: Tomasz Borowski
Wyładunek z przeszkodami
Autor: Hanna Łochocka
Ilustrator: Danuta Przymanowska-Rudzińska
Muzyka na krzywej wieży
Autor: Wiera Badalska
Ilustrator: Bożena Truchanowska
Kapeć
Autor: Stanisława Domagalska
Ilustrator: Edward Lutczyn
O gadającym zegarze i maszynie do pisania wierszy
Autor: Sławomir Grabowski, Marek Nejman
Ilustrator: Maria Uszacka-Godlewska
Katar żyrafy
Autor: Ryszard Marek Groński
Ilustrator: Maria Uszacka-Godlewska
Kameleon
Autor: Ryszard Marek Groński
Ilustrator: Tomasz Borowski
Przepraszam, smoku
Autor: Wiera Badalska
Ilustrator: Maria Uszacka-Godlewska

Zobacz również

0 komentarzy

Subscribe