KINDERKRAFT ROWEREK BIEGOWY 2WAY. NASZA OPINIA. NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PODCZAS KUPNA.

22:57

Sezon rowerowy w pełni. Fabiś korzysta pełną parą. Rowerek biegowy dostał na urodziny jeszcze w tamtym roku, jednak dopiero teraz, od 1.5 miesiąca jest to hit nad hitami. Biegówka towarzyszy nam podczas każdego spaceru, więc postanowiłam przybliżyć Wam nasz model. Może stoicie właśnie przed decyzją o kupnie biegówki i ta recenzja ułatwi Wam zakup. Ciekawi? Zapraszam do dalszej części notki :)


Tak jak wspomniałam wyżej Fabianek dostał biegówkę rok temu w prezencie urodzinowym. W tamtym roku jeździł tylko po domu, na spacerach się bał i jedynie prowadził rower obok siebie. Do niczego go nie zmuszałam, rower czekał. W tym roku rowerek wyciągnęliśmy z piwnicy i... dziecko wpadło w zachwyt. Nauka poszła lotem błyskawicy i w ciągu 3 tygodni synek nauczył się jeździć na rowerze z prędkością światła. Aktualnie żeby go dogonić muszę biec :)

Czy warto kupić rowerek biegowy zamiast zwykłego cztero- lub trzykołowca? Oczywiście! Dziecko na biegówce uczy się trzymania równowagi. Nauka idzie bardzo szybko i już po kilku jazdach dziecko umie odepchnąć się nogami i przez chwilę utrzymać je w górze. U nas obyło się nawet bez upadków :) Po biegówce warto przesiąść się od razu na rower bez bocznych kółek i tak właśnie planujemy zrobić.


A teraz kilka słów o rowerku, który my posiadamy w domu. Biegówka ta to model 2WAY firmy KinderKraft. Jest to drugi produkt tej firmy, który posiadamy w domu oraz drugi produkt, z którego jestem bardzo zadowolona. Rowerek ma solidne piankowe 12sto calowe opony. Podoba mi się fakt, że są z pianki, ponieważ nie da się ich przebić oraz są lekkie, przez co rower jest lżejszy. Poziom siodełka to 31-40,5 cm dzięki czemu rower może być idealny na wysokość zarówno dla dwulatka jak i sześciolatka. Wysokość siodełka jest tutaj bardzo ważną kwestią, warto zwrócić na nią uwagę. Oprócz regulacji siodełka w modelu 2WAY można regulować wysokość kierownicy, a także wysokość ramy. Wystarczy tylko zamontować siodełko oraz kierownicę od drugiej strony. Kierownica jest dwustronna, dzięki czemu młodsze dzieciaczki mają do niej łatwy dostęp, jest bliżej ciała i łatwiej ją trzymać. Lakier jest odporny na zarysowania. Wagowo wypada rewelacyjnie. Jest leciutki, mój prawie 3 latek wnosi go sam na schody w chwilach kaprysu ;) Cena od 99 zł - cud, miód i orzeszki, w związku z tym polecamy!Dla przypomnienia jeszcze. Na co zwrócić uwagę przy kupnie biegówki?
  • Waga rowerka
  • Ustawienia poziomu siodełka i kierownicy
  • Możliwość ustawienia kierownicy blisko ciała
  • Materiał, z którego wykonano koła
  • Cena

A na jakich rowerach śmigają Wasze maleństwa? A może u Was sprawdzają się inne sprzęty, jak hulajnogi? Dajcie znać w komentarzach :)

Zobacz również

0 komentarzy

Subscribe