POCZYTAJ MI, MAMO. KSIĘGA DRUGA

17:22

[...] tym razem wraz z Piotrusiem będziemy czekać na złotego konia, z kaczuszką, która przemoczyła nóżki, zwiedzimy Wronią, Szczyglą, Pawią i inne ptasie ulice, poznamy bliższych i dalszych krewnych zarozumiałej łyżeczki, z babcią i jej kurką-złotopiórką polecimy aeroplanem. A to przecież dopiero początek.
Uwielbiam całą serię Poczytaj mi mamo. Za każdym razem gdy patrzę na te rysunki z okładki, to przypomina mi się wizyta w starej, zakurzonej księgarni do której zabrała mnie mama. Bardzo chciałam, żeby kupiła mi książkę. Pan w księgarni wyciągnął wtedy książeczkę w takiej miękkiej  okładce, dużą, z pięknymi rysunkami rybek i motylków. To był tak cudowny prezent, że pamiętam go do tej pory. A była to jedna z książek Poczytaj mi mamo, której tytułu już nie pamiętam. Ale fakt, że była już tak. Wyrył mi się w pamięci.

Teraz to dla nas książki na dobranoc, które czytamy do snu. Właśnie przy nich Fabiś zasypia. Mają stonowane ilustracje, sporo tekstu i opowiadają mądre historie z przekazem.

W księdze drugiej znajdują się pozycje takie jak: Zarozumiała łyżeczka Elżbiety Szeptyńskiej, Kiedy byłam mała Danuty Wawiłow, Mój piękny, złoty koń Wandy Chotomskiej, Kto kiedy zasypia Marii Łastowieckiej, Kącik ze smokiem Heleny Bechlerowej, W aeroplanie Juliana Tuwima, Co mam Małgorzaty Musierowicz, Ptasie ulice Tadeusza Kubiaka, Trzymaj się, Kamil Wandy Chotomskiej, Co w rurach piszczy Sławomira Grabowskiego i Marka Nejmana oraz biografie twórców.

W tej części mam swoje ulubione opowieści, jak: Co mam Małgorzaty Musierowicz, która opowiada o prawdziwej przyjaźni. Zarozumiała łyżeczka Elżbiety Szeptyńskiej, która opowiada o szacunku do drugiej osoby, czy chociażby Mój piękny, złoty koń Wandy Chotomskiej, który pokazuje jak pięknie jest mieć marzenia oraz wiele innych wartych uwagi.

Wspaniała pozycja w bibliotece. Warto ją mieć. Może być też pięknym prezentem dla dziecka.

Księgę pierwszą możecie zobaczyć TUTAJ klik

Poczytaj mi mamo. Księga druga
Praca zbiorowa
Wyd. Nasza Księgarnia
Oprawa twarda

Zobacz również

0 komentarzy

Subscribe