NA BUDOWIE - STEPHAN LOMP

23:08

Recenzje książeczek są w ostatnim czasie jednym z moich ulubionych tematów notek. Wszystko przez to, że to i wdzięczny temat, i jest związane z tak lubianym przeze mnie czytaniem :) Tym razem zapraszam Was Na Budowę.
Mamy już w biblioteczce jedną pozycję tego autora, mianowicie Auta. Pisałam o nich kilka miesięcy temu, więc jeśli zainteresuje Was ta książeczka, to druga z pewnością również przypadnie Wam do gustu. Możecie ją zobaczyć TUTAJ klik.

Książeczka tak jak i wspomniane wyżej auta jest zbiorem ilustracji. Bez żadnego tekstu. No, może tylko z opisem imion bohaterów oraz tym, czym trudnią się w tej książeczce :) 
Tym razem książka prowadzi nas na teren budowy. Na każdej karcie książki widzimy postępujące prace budowlane, zmieniający się krajobraz, coraz to inne sprzęty i maszyny. Każda strona jest inną porą roku i niesie ze sobą coś innego. Zaczynamy jesienią, a latem nasze oczy cieszą gotowe budowle.

Jak zawsze nasze czytanie polega na wyszukiwaniu danej postaci. Chociaż Fabiś troszkę podrósł i powoli zaczynam mu tłumaczyć co robi dana osoba. Najchętniej wyszukuje "pajoki" i "ufy", czyli pająki i muchy :) No i oczywiście nie mogę zapomnieć o "jabusiu" czyli złodziejaszku, a może bardziej pasowałoby tu określenie bandyta?

Książka mam wrażenie, że przez użyte kolory (a raczej natężenie), jest troszkę mniej czytelna niż Auta, dlatego nada się raczej dla starszych dzieciaczków w wieku podobnym do Fabiego. Mimo tego lubimy ją równie mocno jak Auta i zawsze jest na wierzchu, żeby móc ją pooglądać i poszukać latającej ufy :)Na budowie - Stephan Lomp
Książka całokartonowa
Wyd. Babaryba

Zobacz również

0 komentarzy

Subscribe