A GDZIE TYTUŁ? HERVE TULLET

14:14

Wyobrażacie sobie czytać książkę o wszystkim a zarazem o niczym? Brzmi dziwnie i skomplikowanie ;) Takim oto dziwadełkiem jest książka Herve Tulleta - A gdzie tytuł?Zacznę od kwestii wizualnej, bo... urzekła mnie czarna okładka. Czerń jest moim ulubionym garderobianym :D kolorem i cieszę się, że coraz częściej gości u dzieci - także na okładkach książek.

Jaka jest sama książka? Pobazgrolona i nie dokończona. Serio. W tym właśnie tkwi jej "urok". Na kartach tej książki dzieci mają okazję zobaczyć, jak tworzy się książka. Na początku to stworzątka i dziwadła tej bajki próbują stworzyć dla dzieci historię (bo wiecie, dzieci ich zaskoczyły, a książki... nie ma), ale idzie im to bardzo kiepsko i zaprowadzają nas do... Autora książki. Tak, sam Herve Tullet stał się jej bohaterem i pokazuje dzieciom swoje oblicze. Na szybciutko wymyśla jakąś bajkę i pokazuje kawałek swojej pracy. Pracy, właśnie nad tą pozycją. Dziwne i skomplikowane, prawda?

Mimo to... Fabiś książkę polubił. A w szczególności osobę Potwora Potworzastego :) I chociaż książka jest o niczym, to tak naprawdę ukryty w tym jest głębszy sens pokazania pracy autorów książek, że nic nie przychodzi tak hop siup, tylko jest okraszone pracą. 

Nie jest to taka książka interaktywna, jak poprzednie tego autora, więc może nie przypaść do gustu. Jednak jest to coś innego na rynku. Z pewnością warto się z nią zapoznać przed kupnem :)

Inne pozycje tego autora: Kolory; Turlututu a kuku, to ja!A gdzie tytuł? - Herve Tullet
Oprawa twarda


Zobacz również

0 komentarzy

Subscribe