Wanda Chotomska - Kurczę blade. What a cheek!

23:56


Kupił dziadek jajko w sklepie
I po brzuchu już się klepie
Naszykował szklankę z cukrem
>>Kogel mogel sobie utrę<<

Nagle co to, awantura
Dziura w jajku, w jajku dziura
[...] 
Jeśli lubicie wiersze i wierszyki, to z pewnością do gustu powinna przypaść Wam twórczość Wandy Chotomskiej. W naszej biblioteczce znalazła się pozycja Kurczę Blade, która jest już pozycją kultową. Znałyście wcześniej ten wierszyk? Ja nie, więc miałam co nadrabiać :)


W książeczce opisana jest zabawna historyjka dziadka, który kupił jajko z... dziurą. W dziurze znalazł się kurczaczek, którego dziadek chciał ozłocić w piekarniku ;) Jednak mądry pisklak dziadkowi się nie dał i zwiał w krainy przypraw znanej jako 'gdzie pieprz rośnie'. Morał z tego taki, że nie ma co planować za wczasu, bo my swoje, a życie swoje. 

Historyjka ukazana jest w zabawny sposób na kolorowych kartach tej książeczki. Dosłownie kolorowych, bo każda strona jest w innym kolorze tęczy. Osobiście bardzo mi się ten zabieg podoba. Jest kolorowo i radośnie :) Świetne ilustracje Edwarda Lutczyna (patrząc na jego zdjęcia mam wrażenie, że ten dziadek, to właśnie on :D). Dodatkowo możemy ją przeczytać w dwóch językach - polskim i angielskim. Super zabieg dla nauki języka, ale też fajny gadżet dla rodziców z rodzin mieszanych, ponieważ można swojej drugiej połowie pokazać kawałek polskiej kultury - dla mnie bomba :)

Łatwo i przyjemnie się czyta, szybko wpada do ucha, śmieszy. Nic, tylko polecać dalej, więc polecam :)
Wanda Chotomska - Kurczę Blade
Ilustracje Edward Lutczyn
Wydawnictwo Babaryba
Książka całokartonowa

Zobacz również

0 komentarzy

Subscribe