Naciśnij szarą kropkę, a zobaczysz, co się stanie. Czyli Herve Tullet - Kolory

10:45Gdy pierwszy raz spotkałam się z określeniem "książka interaktywna" byłam więcej niż ciekawa. W związku z tym od dawna na naszej czytelniczej liście znajdowały się książeczki autorstwa Herve Tulleta.


Czym ten autor wyróżnia się od innych? Tym, że książka nie służy tylko do czytania, ale także do zabawy. Jedną z takich pozycji jest niewątpliwie książka Kolory.

Przyznaję bez bicia, że Fabiś w domu nie korzysta z farb, ponieważ boję się ogromnego bałaganu, pomalowanych mebli i ścian oraz zniszczonych ciuchów. Dlatego farbami bawi się na chwilę obecną tylko w żłobku...

Na 'ratunek' przyszła nam książka o kolorach. Na kartach Fabiś ma okazję poznać kolory, zobaczyć, że z dwóch kolorów może powstać trzeci, zupełnie inny. Ogromną radość sprawia mu wciskanie kropek, pocieranie czy mieszanie kolorów. Kupa zabawy i śmiechu zawsze towarzyszy nam podczas czytania. W dodatku książka w ciekawy sposób uczy i zachęca dziecko do zabaw plastycznych. Myślę, że ta pozycja jest warta każdej złotówki na nią wydanej :)
Herve Tullet - Kolory
Oprawa twarda
Wyd. Babaryba

Zobacz również

0 komentarzy

Subscribe