Auta - Stephan Lomp

14:56

Gdy tylko zobaczyłam tę pozycję na jednym z blogów wiedziałam, że w naszej biblioteczce znaleźć się musi. W końcu Fabiś kocha wszelkie pojazdy, więc książka o autach tym bardziej powinna mu się podobać. Ale nie do końca tak było.


Książkę kupiłam pół roku temu i Fabiś po prostu był do niej za mały. Zbyt wiele działo się na kartach, przez co szybko się rozpraszał i nie mógł skupić. Dlatego książka dość długo leżała odłogiem.

Na szczęście tak jak i do Wiosny na ulicy Czereśniowej, tak do Aut również podrósł :) i książka jest codziennie przez nas oglądana.


Podobnie jak i we Wiośnie jest to książeczka obrazkowa. Nie ma tutaj żadnego tekstu, więc to my musimy wymyśleć historię tego, co w miasteczku Sprężyna Zdrój się dzieje. A za każdym razem możemy zrobić to inaczej :) Na tyle książki mamy wyszczególnione główne postaci z imionami, co ułatwia nam znacząco sprawę. Fabiś ma wśród nich dwie ulubione postaci - Babcię Pudelę oraz policjantkę Kiki. I to właśnie od poszukiwania tych dwóch pań zaczynamy czytanie książeczki ;)

Tak jak i z Ulicą Czereśniową nasze czytanie polega na wyszukiwaniu danych postaci, nazywaniu autek oraz naśladowaniu zwierzęcych dźwięków. I tak dzięki tej książce Fabiś umie pokazać pociąg, autobus, walec, żuraw, śmieciarkę i wiele innych. Zawsze robi to poprawnie. Także książeczka w ciekawy sposób pokazuje, że na ulicach jeżdżą różne pojazdy :)

Dla mojego małego fana kółek jest to jedna z ulubionych książek, która musi być przeglądana codziennie. Także powoli czaimy się na drugą część Na Budowie, aby czytanie sobie urozmaicić i poznać nowe auta :)


Auta - Stephan Lomp
Książka całokartonowa
Wyd. Babaryba

Zobacz również

8 komentarzy

Subscribe