Wiosna na ulicy Czereśniowej - Rotraut Susanne Berner

14:53

Są takie pozycje w naszej biblioteczce, które na początku nie chwytają nas za serce. Tak właśnie było z tą książką. Po przeczytaniu wielu internetowych zachwytów postanowiłam zakupić ją Fabisiowi. Tyłka mu nie urwała, ba... Nie bardzo chciał ją oglądać, więc została odłożona "na później". Teraz wkupiła się w łaski syna mego.


Aktualnie jest to najbardziej eksploatowana przez Młodego książka. Czytamy ją po swojemu, bo tekstu nie ma. Potrafimy oglądać ją dobrych kilka godzin (ostatnio 3h!) Są w niej tylko i wyłącznie ilustracje. To my, rodzice rozbudzamy swoją wyobraźnię i opowiadamy historię z kart książki. A za każdym razem możemy robić to inaczej.

U nas aktualnie trwają książkowe zabawy w szukanie danych postaci i opisywanie co też dana osoba robi. Ulubioną ilustracją Fabisia bez wątpienia jest tutaj... śmieciarka. Przewija się ona na każdej stronie :)

Sama książka jest takim przekrojem ulicy Czereśniowej. Każda strona jest kontynuacją poprzedniej, więc gdyby książeczkę rozciąć to mielibyśmy plan całej Czereśniowej ulicy :) Ilustracji jest bardzo dużo, są tutaj małe i duże obrazki, może właśnie dlatego Fabiś nie od razu ją polubił, bo męczyła mu wzrok i wymagała dużo uwagi? Najważniejsze jednak, że teraz jest to jeden z naszych książeczkowych hitów :)Wiosna na ulicy Czereśniowej
Ilustracje Rotraut Susanne Berner
Całokartonowa
Wyd. Dwie Siostry

Zobacz również

4 komentarzy

Subscribe