Babo chce - Eva Susso

23:36

Są takie książeczki, które urzekają mnie od pierwszego wejrzenia (oczywiście najczęściej na innych blogach). Tak też było z Babo Chce, o której przeczytałam u jednej z blogerek. Od razu zakochałam się w pięknych ilustracjach. Długo nie czekałam i zamówiłam tę pozycję do Fabiniowej biblioteczki. 
Czekałam z językiem na brodzie na kuriera, a następnie jeszcze na uczelni z zacięciem odpakowywałam paczkę. Bo w końcu ją miałam w rękach. Uradowana biegłam do domu, żeby pokazać ją synkowi. A ten... Nawet na nią nie spojrzał. To ewidentnie nie był jej czas, więc została schowana i czekała na TEN dzień, w którym zainteresuje Fabiego.Nadszedł jednak dzień, gdy wyciągnęłam książeczkę, zaczęłam ją czytać a syn słuchał jak zaczarowany. Bo książeczka jest krótka, więc i szybko się ją czyta, a także przewraca kartki ;) Opowiada historię ciekawskiego Babo, który jedzie w wózeczku pchany przez siostrę. Towarzyszą im pies oraz kura. Na swojej drodze spotykają małą, a może i wielką przygodę. Ale o tym musicie same przeczytać :)

Od naszego pierwszego przeczytania jest to ulubiona książeczka Fabisia. Chce ją czytać ciągle, codziennie. Kartki są już troszkę pomięte, a ja już znam całą historyjkę na pamięć. Ale nie przeszkadza nam to w codziennym jej czytaniu. Polecam i Wam! A ja sama czaję się na kolejne dwie części - Lalo gra na bębnie oraz Binta tańczy.

Babo chce - Eva Susso
Oprawa twarda
Wydawnictwo Zakamarki

Zobacz również

4 komentarzy

Subscribe