Co nowego u nas?

12:03

Ostatnio dużo się u nas dzieje. Czasami brakuje mi sił na bloga. Zresztą pewnie to zauważyłyście. Organizacja czasu wyszła mi całkiem ok, bo mam czas dla dziecka i na domowe obowiązki. Tylko właśnie... Wieczorami jestem już tak zmęczona, że zazwyczaj tylko czytam co u Was słychać i jestem tak padnięta, że nie mam sił nawet na napisanie komentarza... Ale odwiedzam Was i jestem na bieżąco!

Zajęcia na uczelni są bardzo ciekawe. No, oprócz statystyki opisowej. Jednakże trwają bardzo długo, w czwartki od 10 rano do 21:30... W związku z tym odwiedziłam dziekanat, przedstawiłam swoją sytuację i zapytałam co robić. Pani dziekan zaproponowała mi indywidualny tok nauczania, gdzie sama ustalam sobie plan i sposób zaliczenia materiału oraz miałabym możliwość opuszczenia do 50% ćwiczeń (teraz mogę to zrobić tylko 2 razy). Złożyłam już podanie. W przyszły poniedziałek będzie decyzja czy przyznają mi ten tok. Trzymajcie kciuki :-)

A co u Fabisia? Rośnie, jak na drożdżach. Pojawiają się też kolejne ząbki. Wczoraj zauważyłam prawą dolną dwójkę. Pod palcem czuć już ostatnią czwórkę. Jeszcze jest w dziąśle, ale lada chwila się przebije. Już to odczuwamy. Fabiś jest bardzo marudny i co chwilę płacze. Dzisiejsza noc była tragiczna, bo 3/4 przepłakał, rzucał się na łóżku i gryzł mi sutki. Oby szybko wyszedł ten ząb!

Słowniczek Fabisia coraz bardziej się rozwija. Pomagają w tym karty CzuCzu (obiecuję, będzie o nich notka) oraz... Misiowy Tato, który siedzi i uczy malucha nowych słów. Tak więc Fabiś mówi:
- Kot. Do tej pory było samo ko :-)
- Ka - czyli kwa, kaczka
- Ko - koko, kura/kurczak/kogut
- Kaa - z tym długim a, kra, czyli ptaszki :-)
Ale najbardziej kocham to jego słodkie dobzie i ce (cześć). Urocze to jest :-)

Ostatnio chodzimy także oglądać zwierzątka. Nie ma u nas zoo (niestety) a najbliższe jest chyba dopiero w Zamościu, czyli kawał drogi od nas. W związku z tym korzystamy z tego co jest, czyli... Sklepów. Obok nas jest jeden sklep, gdzie jest wystawa ptaków. Są tam kury, przepiórki, papugi, kanarki itp. Stoimy sobie i je oglądamy, a Fabi ma przy tym ogromną radochę. Ostatnio też odkryliśmy w jednym ze sklepów budowlanych akwaria z rybami. To dopiero był szał! Bardzo mu się podobały i pukał w akwarium, a rybki do niego podpływały :-) gdybym miała akwarium i filtr do wody, to nie zastanawiałabym się tylko kupiła mu złotą rybkę.
Ale kiedyś (obiecałam to sobie) postaram się o piękne i duże akwarium z koralowcem i egzotycznymi rybkami! :-)

A tym czasem życzę Wam miłego weekendu. Korzystajcie z pogody :-)

Zobacz również

10 komentarzy

 1. Trzymam kciuki za pozytywne rozpatrzenie podania! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja cały ostatni rok studiów byłam na indywidualnym toku, nie było kłopotów z jego otrzymaniem :) Powodzenia

  OdpowiedzUsuń
 3. Powodzenia z podaniem! :) I trzymam kciuki za 4-kę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Trzymam mocno kciuki za pozytywną odpowiedź!!
  A nowe słówka urocze :)
  To ce ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dobzie :) Słodkie to :) Mam nadzieję, że zęby wyjdą bo to męczarnia straszna i dla maluszka i dla mamy...u nas też wychodzą, ale jak na razie dają znać od czasu do czasu... Trzymajcie się ciepło!

  OdpowiedzUsuń
 6. Trzymam kciuki by się udało ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja sama często padam wieczorem razem z Małą, mimo że już praktycznie nie pracuję bo zrezygnowałam. Więc wcale Ci się nie dziwię! Studia, obowiązki domowe i dziecko, musisz być padnięta :)
  Miśka niesamowicie dużo słów już zna, a i błyskawicznie się ich uczy! Nie wiem czy to już czas, ale skoro tak szybko łyka nowe słówka, przystawiam się do uczenia jej zdań złożonych z dwóch słów... zobaczymy co wyniknie z tego eksperymentu. Jedno jest pewne- trzeba z dzieciaczkami duuuużo teraz rozmawiać, bo chłoną jak gąbka!

  Pozdrawiam ciepło :*

  OdpowiedzUsuń
 8. No faktycznie, sporo się u Was dzieje!
  Ząbkowanie u Was zupełnie inne niż u Zosi... Dużo sił i cierpliwości życzę! :*
  Ze studiami sobie pięknie poradzisz, Fabi rośnie i rozwija się ekspresowo. Nic tylko się cieszyć :)

  OdpowiedzUsuń

Subscribe