Uczymy się pokazywać

23:36

Od jakiegoś czasu stymuluję Pana F. w pokazywaniu części ciała. Bo lekko martwi mnie to, że nie chce nic pokazywać... W ogóle bardzo nie lubi dotykania mu dłoni. Może to nadwrażliwość dotykowa? Kompletnie nie mam pojęcia o co w tym chodzi :/

Do tego maluszek nie bardzo chce pokazywać gdzie jest oko, nos i reszta części ciała. Ale... Znalazłam na to fajny sposób!

Siadamy sobie razem przed monitorem. I po kolei puszczamy piosenki


Łapię Fabiego za rączki i po kolei pokazujemy wymienione części ciała. Oczywiście najfajniej jest kiedy pokazujemy usta i nosek :)

Natomiast drugą piosenką jest


Gdzie ruszamy sobie rączkami i nóżkami tak, jak jest to śpiewane :)

Mam nadzieję, że dzięki takim ćwiczeniom troszkę podgoni z nowymi umiejętnościami.Bo chodzenie mamy już opanowane :)


Zobacz również

8 komentarzy

 1. Nie ma sie co martwic u nas tez mala wiedziala gdzie co jest pokazywala w ksiazeczce ale na sobie juz nie, przyszedl czas i na to.

  OdpowiedzUsuń
 2. O mamo jak świetnie tupta! :D Kochany szkrab! Gleba i "a ty a ty" w trawę:D a Miśka dalej niezdecydowana, nie chce sama chodzić, za rączkę i owszem ale sama.... nieee :P

  Za to właśnie w pokazywaniu jest dobra. Pokazuje gdzie ma stopę, rączkę, ucho, nosek, oczko, włoski i ząbki. I muszę dodać że większość załapała sama (kiedyś przypadkowo powiedziałam "daj stopę" a ona stopę podnosi do góry i się cieszy, no to ja dalej: "a gdzie rączka?" a Misiul na rączkę... prawie się poryczałam z dumy :D Dzieciaki na tym etapie ogólnie szybko łapią z tego co zauważyłam, ja coś Misi 2 razy pokażę i ona już wie i pamięta :)

  OdpowiedzUsuń
 3. mój tez jeszcze nie pokazuje nic co opisałaś, dopiero zaczyna mamę, tatę, pieska - i robi to tak rozkosznie wyciągając jeden paluszek nie zawsze trafiając w adresata:D nic się nie martw, Fabi to bystrzak niedługo się nauczy :)
  a jak słodko tupta!

  OdpowiedzUsuń
 4. O jej! Jak on przecudnie tupta... <3

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie przejmuj się, Milenka dopiero niedawno załapała o co chodzi z pokazywaniem. Teraz pokaże, ale też nie zawsze jak ją o to prosimy :) ale śpiewanie i pokazywanie przy piosenkach z pewnością dobrze wpłynie na Twojego synka :)

  OdpowiedzUsuń
 6. ma czas jeszcze ;-)
  jedne dzieci szybciej zaczynają chodzić inne szybciej mówić. w tym wieku te dwie nowe czynności nie idą w parze. jak nadgania rozwój fizyczny to stopuje z mową.
  przynajmniej na początku

  OdpowiedzUsuń
 7. Każde dziecko jest inne :) wszystko w swoim czasie!
  Tupta bosko!!! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Mój Maluch miał nadwrażliwość dotykową. Nadal ją ma, ale już w bardzo małym zakresie. Nie lubił przytulania, dotykania dłoni, stóp i twarzy. A piosenki znamy :D Głos lektora z tej pierwszej mnie drażni :D

  OdpowiedzUsuń

Subscribe