BLIZNA PO CESARCE

10:54

Dużo osób wpisuje w wyszukiwarkę hasło "blizna po cesarce" i trafia na mój blog. Stwierdziłam, że może napiszę o tym więcej?

Zapraszam też inne mamy do wypowiedzenia się na ten temat :)Na dzień dzisiejszy, czyli prawie 7 miesięcy po porodzie blizna prezentuje się tak jak na zdjęciu.

Ma około 11 cm długości.

Szwy ściągnięto mi już w 5 dobie od porodu.

Jak dbać o taką bliznę?
Jeszcze w szpitalu zapytałam o to położną. Doradziła, aby w domu przemywać ją szarym mydełkiem i delikatnie osuszać. Ja używałam raz szarego, a raz normalnego mydła. Zamiast pocierać, to miejsce przy miejscu dotykałam ręcznikiem, aby ją osuszyć. Następnie ubierałam w pierwszych tygodniach albo niskie, albo bardzo wysokie majtki, żeby rany nie urażały.
Zapytałam również czy smarować to miejsce maścią na blizny. Lekarz mi odradził. Stwierdził, że aktualnie wszystko ładnie się goi, więc nie ma sensu takiej maści stosować. Gdyby jednak, to mogę użyć maści na blizny.

Kiedyś po zabiegu, gdzie miałam zakładane szwy miałam możliwość przetestowania maści. W internecie jest polecana tania maść CepanKosztuje stosunkowo niewiele, bo ok. 18 zł za 35g. Jednak osoby o wrażliwych nosach mogą nie poradzić sobie ze smrodem... cebuli, który się wydobywa z tubki.
Pamiętam, że mi on bardzo przeszkadzał, więc maść wydałam, a poszukiwałam czegoś mniej, capiącego ;)

W aptece pani poleciła mi żel silikonowy na blizny firmy Oceanic.Kosztuje ok. 20 zł za 30g.
Nie ma smrodku cebuli, więc stosowanie było łatwiejsze. Opakowanie starcza na bardzo długo. I rzeczywiście rozjaśnia bliznę. Dość powoli, ale efekt przy codziennym stosowaniu jest widoczny.
Aktualnie wcale nie stosowałam żadnych maści na blizny, postawiłam na "naturalne" gojenie i jak widać idzie to całkiem dobrze.
Do pielęgnacji nie stosuję niczego nadzwyczajnego, traktuję bliznę jako normalny kawałek ciała.


Mamusie po cesarkach, jak wygląda Wasza blizna? Jak o nią dbacie?

Źródła zdjęć
1. ceneo.pl
2. naszeapteki.pl        

Zobacz również

10 komentarzy

Subscribe